Ahoj.

Volám sa Marián Svítek. Som profesionálny produktový fotograf a retušér. K fotografii ma pred rokmi priviedlo cestovanie. Vtedy som ešte netušil, že sa stane nie len mojím koníčkom, ale aj mojou profesiou. Fotografia mi napĺňa život už 16 rokov a stále mám z nej radosť.

Za toto obdobie som stihol dokončiť štúdium Výtvarnej fotografie v Českej republike. Naučil som sa tu, ako umelecky zachytiť krásu okamihu cez objektív a čo robí dobrú fotografiu naozaj dobrou.

Nasledovalo presťahovanie sa do Prahy. Nutný krok k tomu, aby som sa mohol zamestnať v oblasti fotografie. Prvé skúsenosti som získal v práci vo fotobanke a následne ako obrazový redaktor v časopise. Tu som sa naučil, čo všetko obnáša príprava časopisu - od grafického návrhu, rozloženie obsahu až po konečné vyladenie pred tlačou.

Praha sa stala so svojim Genius loci miestom inšpirácie avšak neustála túžba spoznávať nové veci a zážitky ma priviedla až do Londýna. Tu som si vyskúšal svoje schopnosti pracovať ako profesionálny retušér. Bola to fantastická  možnosť vidieť ako fungujú Londýnske fotoštúdiá a spoznať, ako sa robí „veľký biznis“.

Ako to však už v živote býva, raz príde čas, keď je dôležité vrátiť sa domov. Po návrate som dostal príležitosť pracovať v marketingovom oddelení jednej prestížnej bicyklovej značky. Tu sa mi podarilo aplikovať všetky moje skúsenosti a produktová fotografia vytvorila základ kvalitnej prezentácie zrovnateľnej so svetovými značkami. Spojením dobrého marketingu podporeného kvalitnou fotografiou a so správnymi obchodnými rozhodnutiami sa nám podarilo vytvoriť  v priebehu niekoľkých rokov z tejto značky leadera v predaji na Slovenskom trhu a vytvoriť pevnú pozíciu značke na zahraničných trhoch.

Nakoniec vo mne zvíťazila túžba osamostatniť sa, využiť príležitosť založiť si vlastné štúdio. Zistil som, že reklamná a produktová fotografia ma zaujíma najviac a chcem sa jej venovať naplno. Táto oblasť je nesmierne technicky náročná a vyžaduje množstvo skúseností a tvrdej práce. Venujem obrovské úsilie tomu, aby moji klienti dostali tie najlepšie fotografie ich produktov, s ktorými dokážu konkurovať nie len na Slovensku, ale aj v zahraničí. Fotografovanie ma napĺňa, ale najviac ma poteší, keď svojimi fotografiami pomôžem klientovi k úspechu.