Hodinky Squale - reklamná a produktová fotografia

Zadanie

Mojou úlohou bolo vytvoriť ukážku profesionálnych produktových a propagačných fotografií pre kolekciu luxusných potápačských hodiniek značky Squale. Výrobca mal predtým k dispozícii základné produktové fotografie, ktoré si vytvoril svojpomocne. Tie však neodrážali svojou kvalitou ani estetickými parametrami skutočný vzhľad hodiniek a nevytvárali požadovaný dojem na zákazníkov. 

Riešenie

Mojim cieľom bolo zvýšiť úroveň prezentácie tejto kolekcie hodiniek o niekoľko stupňov vyššie. Kedže firma doposiaľ nevenovala propagácií navonok patričný dôraz, rozhodol som sa odprezentovať súbor fotografií, kde bude časť venovaná produktovej fotografii a tiež ukážkam, ako vyzdvihnúť hlavné prednosti týchto hodiniek v katalógu a na web stránke. Tento model je výnimočný svojím dizajnom púzdra a tiež luminiscenciou, ktorú ocenia hlavne potápači v hlbokých vodách. Ak sa takéto fotografie doplnia s kvalitne spracovaným marketingovým  textom, môžu vytvoriť veľmi silný záujem u zákazníkov. Značka Squale svojou kvalitou spracovania a cieľovou skupinou priamo konkuruje značkám svetového mena v oblasti potápačských hodiniek. K tomu sa musí prispôsobiť aj výstupná úroveň prezentácie. Týmto spôsobom potenciálny zákazník získava dôveru v daný produkt a s určitosťou vie, že tieto hodinky správne vyzdvihnú jeho imidž.

Klient

Spoločnosť Squale bola založená v roku 1950 vo Švajčiarsku a už viac ako 60 rokov sa venuje výrobe vysoko kvalitných hodiniek pre potápačov.